Sizin İçin Buradayız

Lütfen bize talep, istek ve önerilerinizi iletmekten çekinmeyiniz.
Aşağıda yer alan iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir veya sağ tarafta yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.Bize Yazın

Elektronik Kart Tamiri

Elektronik Kart Tamiri

Elektronik Kart Tamiri, akım değişimi, kullanım ömrü veya fiziki koşullara bağlı olarak arızalanan devrelerdeki problemlerin giderilmesi işlemidir. Örneğin yanmış devre gibi bazı arızalar gözle görülebilirken; bazı arızalar dışarıdan anlaşılmayıp sadece cihazın çalışmasına engel teşkil etmektedir.

Elektronik Kart Tamiri çeşitli nedenlerle arıza görmüş elektronik kartların, antistatik ortamda tamir edilmesiyle gerçekleştirilir. Tamir aşamaları üç adımda ele alınır. Bunlar:
  • Gözle kontrol
  • Bileşen ve yol arızası tespiti
  • Değişim-onarım ve bakım
  • Temizlik ve son kontroldür
Üretim ve iletişim gibi iş akışının en önemli safhalarının sekteye uğramaması için firmamız teknik servis desteğine başvurabilir arızalarınızın giderilmesi için profesyonel destek alabilirsiniz.
 

Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır?

SMD, DIP, BGA pin yapısı bulunan, tek ve çok katmanlı elektronik kartlardaki arızalar; elektronik kartlara herhangi bir enerji verilmeden ve devre şemaları kullanılmaksızın bilgisayar destekli cihazlarla yapılır. Arıza gören eletronik kartın üzerindeki tüm bileşenlerin ölçümü yapıldıktan sonra arızanın hangi bileşenden geldiği tespit edilerek elektronik kartın tamiri işlemine geçilir.
Firmamız, yılların tecrübesi ve hizmet sunduğu firmaların duyduğu güvenle elektronik karttaki sorunu en kısa sürede gidererek cihazınızın çalışır duruma gelmesini sağlar. Sahip olduğu tüm bilgi birikimini tamir sürecinde kullanan firmamız, işlerinizin aksamadan yürümesine destek olur.
 

Elektronik Kart Arıza Tespiti

Elektronik karttaki arızanın belirlenmesi için direnç, kondansatör, diyot, transistör, triyak, mosfet ve entegreler test cihazının yardımıyla birer birer, akım ve gerilim eğrilerinin takibi ile test edilir. Arızalı olduğundan kuşkulanılan bileşen, sağlam bileşen ile karşılaştırılır ve arızalı olup olmadığı anlaşılır. Bununla birlikte bazı bileşenlerin arızalı olup olmadığının tespiti zordur.
Böyle bir durumla karşılaşıldığında kart üzerindeki bileşen vakumlu sökme havyaları ile devreden çıkartılarak tek başına test edilir. Bütün bu işlemlerin dışında elektronik kartın üzerindeki TTL, CMOS, Driver ve Opto gibi entegreler de test cihazı yardımıyla test edilerek arıza tespiti sağlıklı bir şekilde yapılmaya çalışılır. Arızanın tam olarak giderilmesi için entegrelerin içyapısı bilgisayar ortamındaki komponent katalogları ile incelenir ve detaylı arıza tespiti yapılır.
 

Elektronik Kart Tamiri Ankara

Firmamız, endüstriyel tipteki tüm cihazların elektronik kart bakım ve onarımını yapmaktadır.

Elektronik kart tamir servisi veren firmamız, her alanda kullanılan elektronik kartların bakım ve onarımını yerinde gerçekleştirir. Doğru tespit ve doğru müdahalenin tam zamanında yapılması, cihazın eskisi gibi işlev görmesini sağlar ve böylece müşterilerimiz zaman ve emek kaybına uğramaz.

Merak ettğiniz tüm hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.